Dobrej jakości domofon – gwarancja bezpieczeństwa

Domofon to popularne urządzenie gwarantujące komunikację głosową na niewielkich odległościach. Sprawdza się przede wszystkim w mieszkaniach, które są zlokalizowane w wysokich budynkach piętrowych. Umożliwia bowiem swobodne porozumienie się z dowolną osobą pragnącą wejść do obiektu, podnosząc tym samym ogólny poziom bezpieczeństwa. Jeśli interesują nas funkcjonalne i estetyczne domofony Kraków to miasto, gdzie działa firma posiadająca w swojej ofercie mnóstwo interesujących modeli.

Rozwiązanie niezwykle komfortowe

Standardowy domofon składa się ze specjalnego bramofonu zamontowanego przy wejściu do budynku oraz unifonu, czyli słuchawki znajdującej się wewnątrz konkretnego mieszkania. Wyróżniamy wersje analogowe i cyfrowe. Te pierwsze są wyposażone w elementy połączone za pomocą tradycyjnego kabla, dlatego najlepiej nadają się do domów jednorodzinnych. Z kolei drugie działają w oparciu o centralkę cyfrową zsynchronizowaną z dekoderami, a także wyróżniają się numeryczną klawiaturą i dodatkowymi udogodnieniami (np. funkcją czasu otwarcia zamka i precyzyjnego ustalenia długości rozmowy). Pasują zatem wprost idealnie do bloków na osiedlach zamkniętych.

Niezależnie od konstrukcji, każdy domofon spełnia bardzo ważną funkcję, a mianowicie w znacznym stopniu ogranicza dostęp na posesję bądź do mieszkania wszelkim nieproszonym gościom. Przy okazji wyraźnie niweluje ryzyko kradzieży, stanowiąc istotną barierę psychologiczną dla potencjalnych złodziei. Godny polecenia jest w szczególności wszędzie tam, gdzie wejście do obiektu nie jest wystarczająco dobrze widoczne z powodu słabego oświetlenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + dwa =