Jakie lampy zamontować przed domem?

Obecnie bardzo wiele osób decyduje się na zamontowanie przed domem jednorodzinnym różnego rodzaju lamp. Gwarantują one bowiem zwiększone bezpieczeństwo i komfort po zmroku – głównie z powodu dobrej widoczności wynikającej z rozjaśnienia przestrzeni. Poza tym skutecznie odstraszają intruzów, a także atrakcyjnie podkreślają architekturę budynku mieszkalnego i tworzą przytulny nastrój w ogrodzie. 

Kilka popularnych rozwiązań

Przed domem można z powodzeniem zainstalować niewielkie reflektory oraz lampy na słupkach. Te pierwsze oprawy nadają się przede wszystkim do montażu na ścianie bądź ustawienia na trawniku, drugie zaś warto umieścić przy ścieżce prowadzącej od furtki wejściowej do ganku (ewentualnie na obrzeżu trawnika). Na rynku znajdziemy ponadto funkcjonalne kinkiety (przeznaczone do zamocowania na furtce, elewacji domu lub tarasie) oraz oprawy najazdowe idealne do podświetlania podjazdu garażowego.

Na szczególną uwagę zasługują jednakże innowacyjne lampy solarne wyposażone w ogniwo fotowoltaiczne, które w ciągu dnia kumulują darmową energię z promieni słońca, a nocą wykorzystują ją do emitowania światła. Często są zintegrowane z czujnikami ruchu, dzięki czemu uruchamiają się samoczynnie w momencie wykrycia człowieka lub zwierzęcia. Dają przy tym możliwość zaoszczędzenia całkiem niezłych pieniędzy, są w pełni ekologiczne, a ponadto charakteryzują się wysoką estetyką wykonania i zaskakująco długą żywotnością. Jeśli interesują nas tego typu lampy, to powinniśmy zapoznać się z ofertą tej profesjonalnej firmy: https://www.photinus.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × dwa =