Litery przestrzenne z pexi – jak je wykonać?

Litery przestrzenne wykonane są z pexi. Są świetną alternatywą do zabawy, ponieważ można je wykorzystać zarówno w ogrodzie, jak i w domu. Litery można łączyć ze sobą, dzięki czemu możliwe jest tworzenie słów, zdań, a nawet całych historii.

Pexi

Pexi to ciekawy materiał, który można wykorzystać do różnych celów. Jest to zaawansowany technologicznie polimer, który posiada niesamowite połączenie właściwości: jest mocny i wytrzymały, ale jednocześnie lekki i elastyczny. Można go łatwo zgiąć, więc może być używany nie tylko do rur hydraulicznych, ale także jako materiał do tworzenia liter na podwórku lub na ganku. Dlaczego nie zrobić liter z tego materiału? Proces jest prosty, ale wymaga trochę wysiłku i cierpliwości.

Czego potrzebujesz?

Pierwszym krokiem jest zdobycie wszystkich niezbędnych narzędzi i materiałów. Będziesz potrzebował piły do cięcia rur Pexi, szczypiec do ich gięcia oraz linijki lub taśmy mierniczej, jeśli chcesz, aby Twoje litery były proste. Następnie potrzebujemy szablonu do narysowania liter na naszej rurze (każdy rodzaj będzie odpowiedni), nożyczek, taśmy mierniczej, noża użytkowego lub ostrza skalpela i pistoletu do kleju z pastą silikonową. W przypadku gdy nie masz potrzebnych narzędzi do wycięcia liter z plexi, wtedy warto skorzystać z usług cięcia laserem, które oferują firmy takie jak choćby https://www.sanplex.pl/uslugi/ciecie-plexi, przyśpieszy to cały proces i będziesz miał pewność, że wszystko jest wycięte dokładnie. Jeśli masz jednak wszystkie potrzebne narzędzia i chcesz, aby Twoje litery były proste, zmierz długość rury i narysuj na niej poziomą linię za pomocą linijki lub taśmy mierniczej. Następnie użyj noża lub skalpela, aby ciąć wzdłuż tej linii. Następnie wytnij każdą literę, używając szablonu jako przewodnika. Jeśli nie chcesz, aby Twoje litery były proste, po prostu narysuj je na rurze i wytnij wokół nich nożem użytkowym lub ostrzem skalpela. Następnie użyj pistoletu do klejenia (z pastą silikonową), aby przymocować każdą literę do ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =