Pościel na zimę – jaką wybrać?

Duża różnorodność tkanin pozwala na swobodę w ich wyborze zarówno gdy chodzi o ubrania, jak i pościel. Fakt, że o materiały w sypialni warto w szczególny sposób zadbać zwłaszcza zimą jest powszechnie znany, choć nadal niewiele osób wie, jak przygotować swoje łóżko na chłodniejsze wieczory i noce. Na jakie materiały postawić i jaką pościel wybrać, by zimowe mrozy nie dały się we znaki? 

Niezastąpiona bawełna w sypialni 

Przygotowania sypialni na zimę warto zacząć od zmiany letniej kołdry na nieco grubszą i szerszą – pozwoli ona dokładnie okryć się swojemu właścicielowi podczas zimowych chłodów. Najlepiej sprawdzi się kołdra 200×220 cm, która okryta starannie dobraną pościelą zapewnią oczekiwany komfort w sypialni. Na chłodniejsze dni szczególnie polecana jest pościel bawełniana, głównie ze względu na szybkie przyjmowanie ciepła z ciała swojego użytkownika. Materiał błyskawicznie się nagrzewa i wolno oddaje zgromadzone ciepło, dając ciału przyjemne otulenie podczas zimy.

Niezwykła moc mikrofibry 

Nie tylko bawełna wykorzystywana w pościelach cechuje się niezwykłymi właściwościami – również mikrofibra ma w tym obszarze swoje zasługi. Wykonana z mikrofibry pościel dziecięca 160×200 cm szybko gromadzi ciepło z ciała, a przede wszystkim daje przyjemne uczucie na skórze swojemu użytkownikowi. Trzeba bowiem wiedzieć, że mikrofibra jest niezwykle przyjemna w dotyku, co dla wielu osób może mieć ogromne znaczenie zwłaszcza zimą, gdy ich skóra jest wrażliwa na zewnętrzne bodźce i nocą potrzebuje szczególnej troski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 7 =