Co pasuje do wnętrza w stylu glamour?
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co pasuje do wnętrza w stylu glamour?

Splendor, blask, elegancja, przepych i urok – to w skrócie styl glamour. Nawiązuje do przeszłości, przyozdabia nasze salony, sypialnie i łazienki na sposób iście królewski. Niektórzy traktują go serio, nowoczesne wnętrza łącząc z antycznymi, zdobnymi, giętkimi meblami, inni bawią się aranżacją, do wygodnych foteli i nowoczesnych oszczędnych form dodając wielkie lustra w potężnych, owalnych, złotych ramach.

Styl glamour, jak wszystko, co wytworne i czarowne zarazem, w naszej kulturze kojarzy się przede wszystkim z Francją. Obicia, lampy i meble francuskie dominować będą we wnętrzach tego typu. Białe szafki i szafy, często z zaokrąglonymi wykończeniami, lawenda w doniczkach – przywodzą na myśl słodką Prowansję.

Do nich dodać można charakterystyczne dla stylu toaletki z owalnymi lustrami, zdobione motywem winogron, stół i fotele o wygiętych nogach, blatach i oparciach, przywodzące na myśl secesyjne dekoracje. Do tego eleganckie sofy z krągłymi oparciami, szarości i brązy przecierane bielą.

Srebrzysta ekstrawagancja

Fiolety, róże i turkusy to ulubione kolory glamour. Na myśl przywodzą buduary sprzed stu czy dwustu lat. Zgodnie z tym skojarzeniem dużo tu bibelotów: świeczniki, rzeźby przedstawiające antyczne boginie, kobiety przy studni czy pastereczki. Z sufitu zwisa kryształowy żyrandol. Wszystko to czynić ma wnętrze nieco odrealnionym, innym niż nasza codzienność.

Blasku dodawać powinny szklane blaty i etażerki, wykwintne meble glamour. Doskonałym dodatkiem staną się srebrzyste wisiorki i ramy obrazów. Trzeba jedynie uważać, by nie przesadzić, nie popaść w tandetę i kicz. Wszak wystrój wnętrz naszego mieszkania mówi wiele o naszym osobistym wnętrzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skompletować ubranka dla maluszka?
Jak skompletować ubranka dla maluszka?
Przygotowanie wyprawki dla dziecka nie należy do najłatwiejszych zadań. Definitywnie wpływa na to przede wszystkim fakt, że asortyment sklepów dziecięcych […]
Jakie sporty wodne można uprawiać w Chałupach?
Któż nie kojarzy Chałup, choćby ze znanej piosenki Zbigniewa Wodeckiego? Charakterystyczne dla tego miejsca szerokie i mało uczęszczane plaże były […]
Typy lamp, jakie można zastosować do wnętrz swojego mieszkania
Typy lamp, jakie można zastosować do wnętrz swojego mieszkania
Wszystkie pomieszczenia w domu można urządzić w atrakcyjnym stylu. W sklepach oferowane są gustowne meble oraz dodatki. Wszystkie elementy wyposażenia […]
Ostatnie wpisy