Co pasuje do wnętrza w stylu glamour?

Splendor, blask, elegancja, przepych i urok – to w skrócie styl glamour. Nawiązuje do przeszłości, przyozdabia nasze salony, sypialnie i łazienki na sposób iście królewski. Niektórzy traktują go serio, nowoczesne wnętrza łącząc z antycznymi, zdobnymi, giętkimi meblami, inni bawią się aranżacją, do wygodnych foteli i nowoczesnych oszczędnych form dodając wielkie lustra w potężnych, owalnych, złotych ramach.

Styl glamour, jak wszystko, co wytworne i czarowne zarazem, w naszej kulturze kojarzy się przede wszystkim z Francją. Obicia, lampy i meble francuskie dominować będą we wnętrzach tego typu. Białe szafki i szafy, często z zaokrąglonymi wykończeniami, lawenda w doniczkach – przywodzą na myśl słodką Prowansję.

Do nich dodać można charakterystyczne dla stylu toaletki z owalnymi lustrami, zdobione motywem winogron, stół i fotele o wygiętych nogach, blatach i oparciach, przywodzące na myśl secesyjne dekoracje. Do tego eleganckie sofy z krągłymi oparciami, szarości i brązy przecierane bielą.

Srebrzysta ekstrawagancja

Fiolety, róże i turkusy to ulubione kolory glamour. Na myśl przywodzą buduary sprzed stu czy dwustu lat. Zgodnie z tym skojarzeniem dużo tu bibelotów: świeczniki, rzeźby przedstawiające antyczne boginie, kobiety przy studni czy pastereczki. Z sufitu zwisa kryształowy żyrandol. Wszystko to czynić ma wnętrze nieco odrealnionym, innym niż nasza codzienność.

Blasku dodawać powinny szklane blaty i etażerki, wykwintne meble glamour. Doskonałym dodatkiem staną się srebrzyste wisiorki i ramy obrazów. Trzeba jedynie uważać, by nie przesadzić, nie popaść w tandetę i kicz. Wszak wystrój wnętrz naszego mieszkania mówi wiele o naszym osobistym wnętrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + jeden =