Podpaski czy tampon – co ma wpływ na wybór?

Każdego miesiąca kobieta, która nie jest w ciąży, nie ma zaburzeń hormonalnych lub nie przeszła menopauzy, przechodzi menstruację. Jak wiadomo, w te dni, trzeba szczególnie zadbać o ochronę i higienę. Spośród wielu drogeryjnych i aptecznych produktów do wyboru są m.in. podpaski, wkładki, tampony oraz kubeczki menstruacyjne. Każdy z nich cechuje inny sposób zastosowania, chłonność, czas wymiany czy komfort użycia.

Większość kobiet zdążyła już zdecydować, który z nich jest dla nich najlepszy. Natomiast dziewczynki, które dopiero zaczynają menstruować, ten wybór mają dopiero przed sobą. Powstaje zatem pytanie, kiedy i dlaczego wybierać poszczególne  z nich. Przyjrzyjmy się zatem podsumowaniu o podpaskach i tamponach.

Podstawowe środki higieniczne każdej kobiety

Podpaski są wybierane na co dzień, w sytuacjach codziennych, gdy kobieta potrzebuje ochrony, jednak nie ma szczególnych wymagań. Ważne jest, aby dopasować chłonność do swoich potrzeb i wybierać rodzaje, które spełniają te oczekiwania. Zdarza się również, że jest to jedyny możliwy środek higieniczny ze względu na zalecenia ginekologiczne. Zmniejszający ryzyko powstawania infekcji bakteryjnych.

Z kolei kobiety decydują się na tampony, kiedy potrzebują szczególnej ochrony, np. podczas uprawiania sportów lub wyjścia na basen. Stosowane są również przy niektórych stylizacjach: obcisłych lub jasnych spodniach, by uniknąć powstawania plam. Dla niektórych pań problematyczny może być sposób aplikacji, który zwłaszcza za pierwszym razem może być trudny. Dokładne jej zasady przedstawiono pod poniższym linkiem: https://gentleday.pl/jak-aplikowac-tampon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście + 5 =