Jak dopasować kran do wystroju łazienki i kuchni?

Łazienka i kuchnia to jedyne miejsca w domu, w których konieczne jest zamontowanie baterii kranowych. Dobór tych elementów powinien być uzależniony przede wszystkim od stylu, w jakim zostało zaaranżowane dane wnętrze. Na przykład w pomieszczeniach minimalistycznych znakomicie sprawdzą się krany charakteryzujące się prostym designem i stonowaną kolorystyką. Mnóstwo funkcjonalnych, atrakcyjnych wizualnie baterii kuchennych można znaleźć na https://termicotychy.pl/baterie-kuchenne.

Armatura musi być kompatybilna z pozostałymi elementami wyposażenia

W kuchniach i łazienkach urządzonych w stylu vintage warto zamontować krany retro z głowicą ceramiczną, jednostronną wajchą i dekoracyjnymi uchwytami, które wspaniale zaakcentują elegancki i nieco ekskluzywny charakter wnętrza. W tym przypadku pożądane wykończenie powierzchni to patyna bądź pozłacany lub posrebrzany chrom. Z kolei w pomieszczeniach industrialnych znacznie lepiej prezentują się baterie wykonane z surowego metalu i posiadające w swojej konstrukcji wyciągane wylewki. Wynika to z faktu, że idealnie pasują do chłodnej kolorystyki oraz prostej zabudowy pomieszczenia, podkreślając jego oryginalny, fabryczny wystrój.

W klasycznych kuchniach i łazienkach sprawdzą się natomiast modele natynkowe o linearnym rysie i miedzianej barwie (wygięte w charakterystyczny półokrąg). Dodajmy, że najbardziej chyba uniwersalny kran do umywalki to model stalowy o kanciastym kształcie, wyposażony w dwa kurki i pokryty warstwą chromu zapewniającego konstrukcji wysoką odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Wszystkie wymienione rozwiązania bez problemu znajdziemy w licznych sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 4 =