Jak efektywnie mocować przedmioty do ścian?

Najpopularniejszym sposobem montażu ściennego obrazów, półek czy innych dekoracji jest zastosowanie kołków i wkrętów. Jest to bardzo trwałe połączenie, wymaga jednak wiercenia, które jest hałaśliwe, brudzi i zajmuje sporo czasu. Dodatkowo, prawidłowe osadzenie kołków wymaga dokładnego wymierzenia otworów, jest to też trwała ingerencja w samą ścianę. Alternatywnymi metodami są kleje montażowe, masy mocujące i taśmy dwustronne. Wiele z nich pozostawia jednak nieestetyczne plamy, często okazuje się także że klej jest zbyt słaby by utrzymać wieszany przedmiot. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania.

Taśma dwustronna do zadań specjalnych

Poliestrowe taśmy dwustronne są bardzo cienkie, a jednocześnie niezwykle mocne. Charakteryzuje je wysoka przyczepność i trwałość, są też odporne na promieniowanie UV, wilgoć, deszcz czy kurz. Z powodzeniem powiesimy na takiej taśmie niewielkie dekoracje w domach, obrazy, a nawet niewielkie półki. Sprawdzi się też na zewnątrz, choćby w zamontowaniu tabliczki z numerem domu na elewacji. Powszechnie używa się jej w wielu branżach, głównie reklamowej, meblarskiej i poligraficznej. Duża siła klejenia początkowego pozwala mocować nią banery reklamowe, elementy mebli, a nawet szklane panele.

Taśma taka jest na tyle niezawodnym wyrobem, że znajduje zastosowanie nawet w motoryzacji. Na stronie https://bbtapes.pl/2019/02/19/tasmy-dwustronne-poliestrowe-banerowe/ można dowiedzieć się więcej o charakterystyce tego rodzaju produktów. Ich użycie jest banalnie proste, wystarczy podkleić taśmę na krawędziach instalowanego elementu, zdjąć zewnętrzną warstwę maskującą i docisnąć całość do ściany. W wielu przypadkach może ona z powodzeniem zastąpić wkręty, czy gwoździe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × jeden =