Jakich tureckich słodyczy warto spróbować?

Tureckie słodycze są przepyszne i nie brakuje ich w sklepach. Stanowią świetny prezent lub pamiątkę, a także są dobrym sposobem na spędzenie czasu podczas oczekiwania na samolot na lotnisku Ataturk.

Istnieje tak wiele tureckich słodyczy, że niemożliwe byłoby wymienienie ich wszystkich tutaj. Ale jest kilka najbardziej popularnych, których zdecydowanie powinieneś spróbować podczas swojej podróży do Turcji.

Turkish Delight (Lokum) 

Jest to chyba najbardziej znana turecka słodycz, którą można znaleźć w każdym sklepie z pamiątkami. Składa się ze słodkiej galaretowatej masy o różnych smakach, takich jak cytryna, pistacja czy woda różana. Zazwyczaj jest spożywany z herbatą lub podawany jako deser po posiłku. Najlepsze lokum pochodzi z Gaziantep, które znane jest również jako „miasto lokum”.

Baklava 

To słodkie ciasto składa się z warstw ciasta filo wypełnionych orzechami i oblanych syropem miodowym. Baklava jest zwykle podawana przy specjalnych okazjach, takich jak Eid al-Fitr lub Ramadan, a nawet na weselach! Baklavę znajdziesz wszędzie w Turcji, ale najlepsze pochodzą z Gaziantep i Kayseri.

Karabiber Dilimli (Ciasteczka orzechowe nadziewane pieprzem) 

Te ciasteczka są zrobione z orzechów włoskich nadziewanych czarnym pieprzem w proszku, a następnie pieczone aż do uzyskania złotobrązowego koloru na górnej i dolnej powierzchni. Są chrupiące na zewnątrz, ale miękkie w środku.

Jeśli szukasz tureckich słodyczy, to koniecznie powinieneś odwiedzić stronę: https://tureckiesmaki.pl/sklep/kategoria/slodycze/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =