Koncentrator tlenu znacząco wpływa na poprawę jakości życia pacjenta. Dzięki jego obecności, nie jest zdany na długie pobyty w szpitalu. Może za to przebywać w domu w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Jak działają koncentratory tlenu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.
Tlenoterapia stosowana jest w leczeniu przewlekłych chorób, takich jak, między innymi, niewydolność krążenia, rak płuc, mukowiscydoza czy astma. Urządzenie umożliwia pacjentowi przebywanie w domu. Przenośny koncentrator tlenu jest lekki i stosunkowo mały, ponadto z powodzeniem może pracować na akumulatorze, co zwiększa mobilność wśród chorych. O tym, czy pacjent kwalifikuje się do leczenia tym przyrządem decyduje lekarz specjalista.
Tlenoterapia znacznie poprawia jakość życia osób cierpiących na zaburzenia lub niewydolność oddychania, ogranicza występowanie nawrotów infekcji górnych dróg oddechowych, a co najważniejsze – umożliwia skuteczne leczenie bez konieczności hospitalizacji, chyba, że stan chorego się pogarsza i niezbędny jest stały nadzór lekarza, który opiekuje się pacjentem.
Koncentrator tlenu to urządzenie elektryczne, które zagęszcza tlen z powietrza. Dzięki zwiększeniu stężenia tlenu w pęcherzykach płucnych ograniczamy ryzyko niedotlenienia organizmu. Dużą zaletą, że koncentratorów tlenu jest to, że mogą pracować 24 godziny na dobę i dają pacjentowi większą swobodę i niezależność, pozwalając na opuszczanie domu.
Nowe technologie wpływają na komfort życia pacjentów. Pozwalają im na większą aktywność i samodzielność również poza domem. Dzięki temu pacjenci lepiej znoszą leczenie. Tlenoterapia dzięki zastosowaniu przenośnych urządzeń nie tylko pomaga nam walczyć z chorobą, ale również, pozytywnie wpływa na naszą kondycję psychiczną. Istnieje możliwość wypożyczenia koncentratora tlenu lub zakup własnego.