Łazienka w minimalistycznym stylu

W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na urządzenie łazienki w stylu minimalistycznym. Wynika to z faktu, że znakomicie sprawdza się on w praktyce, czyli codziennym użytkowaniu. Charakteryzują go czyste formy, duża funkcjonalność poszczególnych rozwiązań oraz oszczędność w zakresie kolorystyki. W ten sposób można z powodzeniem zaaranżować zarówno niewielką, jak i całkiem dużą przestrzeń, pamiętając jednak o stosowaniu się do konkretnych zasad. Jeśli chodzi o odpowiednie wyposażenie łazienki w sklepie budowlanym stacjonarnym lub internetowym znajdziemy je w wielu wariantach.

Oszczędność w formie oraz kolorze to znak rozpoznawczy

Nowoczesny minimalizm w łazience oznacza przede wszystkim przedkładanie prostoty oraz funkcjonalności nad ilość elementów ozdobnych. Tak urządzone wnętrze sprzyja relaksowi i ukojeniu skołatanych nerwów, a każda odbywająca się w nim czynność (np. kąpiel) nabiera szczególnej wartości. Poza tym omawiany styl pozwala uzyskać w pełni praktyczną przestrzeń, którą wyjątkowo łatwo utrzymać w czystości. Minimalistyczna łazienka większości osób wydaje się większa niż w rzeczywistości i bardziej przyjazna. Pierwszym krokiem do uzyskania takiego efektu jest schowanie wszystkich akcesoriów i kosmetyków do półek.

Jeśli chodzi o meble, to wybierajmy modele jak najprostsze w formie, najlepiej z frontami otwieranymi na tzw. klik, ewentualnie frezowanymi krawędziami zamiast klasycznych uchwytów. Ponadto wyposażmy pomieszczenie w podtynkowe baterie, gniazdka poukrywane w blatach lub szafkach, podwieszany sedes, oryginalną lampę sufitową, listwy LED-owe zamontowane nad lustrem (albo na bocznych krawędziach mebli) i wannę narożnikową.

W minimalistycznej łazience muszą się też znaleźć nieliczne dekoracje, głównie o przeznaczeniu użytkowym, taki jak choćby elegancki dozownik do mydła czy drewniane kubki na szczoteczki do zębów. Pożądane kolory to biel, beże i szarości, natomiast materiały – stal, szkło, drewno oraz beton.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − jedenaście =