Materiałowe czy papierowe – jakie worki do odkurzacza wybrać?

Odpowiednio dobrany worek do odkurzacza ma ogromny wpływ na prawidłową pracę tego urządzenia. Często się zdarza, że zapchane akcesorium materiałowe nie filtruje już odpowiednio cząsteczek kurzu. Obniża to również moc ssącą odkurzacza, przez co cała praca trwa dłużej, urządzenie zużywa więcej prądu i wydaje głośne dźwięki. Aby tego uniknąć, warto zapoznać się z informacjami o swoim sprzęcie i dobrać odpowiedni worek.

Kiedy przydadzą się trwałe worki?

Najczęściej wybieranymi workami do odkurzaczy są materiałowe i papierowe. Te pierwsze wykonane są z trwalszego materiału, trzeba jednak dokładnie czyścić je przy każdym opróżnieniu z kurzu i brudu. Drugie są nieco bardziej higieniczne i po każdym użyciu trafiają do kosza. Są jednak mniej trwałe, więc może się zdarzyć, że pękną, a ich zawartość zabrudzi urządzenie lub podłogę. W przypadku wielkich odkurzaczy używanych na budowach, w warsztatach samochodowych czy halach produkcyjnych, warto mieć na uwadze, z jakimi zanieczyszczeniami urządzenie musi się uporać. Z tego względu worki do odkurzacza przemysłowego powinny być wytrzymałe, gdyż mają kontakt z ostrymi przedmiotami, gruzem, śrubkami, czy tłustymi plamami.

Wybierając worek do swojego urządzenia, warto pamiętać, do jakich celów będzie potrzebny odkurzacz. To, z jakimi materiałami będzie miało styczność urządzenie, powinno mieć duże znaczenie przy zakupie worków. Odkurzacze przemysłowe wymagają mocniejszych akcesoriów, ze względu na ostre materiały, z jakimi mają do czynienia. W przypadku sprzętu do domu warto kierować się przede wszystkim wygodną wymianą tych worków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 5 =