Oświetlenie meblowe – jego praktyczne zastosowanie

Są takie pomieszczenia w mieszkaniu, na przykład kuchnia, gdzie niezbędne jest dodatkowe źródło dobrego światła. Lampy sufitowe nie są w stanie odpowiednio doświetlić blatu roboczego, bo z reguły znajdują się za plecami. Tym samym osoba przygotowująca posiłki stanowi źródło cienia. W takich sytuacjach niezbędne będzie specjalne oświetlenie.

Rozwiązania dla kuchni

Sprawdzonym pomysłem będzie lampa podszafkowa. Montuje się ją pod ciągiem wiszących mebli. Najlepiej zastosować kilka źródeł co kilkadziesiąt centymetrów. Wówczas cały blat, zlewozmywak i kuchnia będą dobrze widoczne, nawet wieczorem. Tutaj najlepiej zdecydować się na modele specjalnie dedykowane do tego pomieszczenia. Zwykle są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, której podczas gotowania pojawia się sporo. Lampki mogą być przytwierdzone zarówno na styku szafek i ściany, jak i na lub w szafkach. To ostatnie rozwiązanie wiąże się z wykonaniem specjalnych otworów. Jeśli jednak meble są robione na zamówienie, stolarz wykona je od razu.

Zastosowanie w salonie i nie tylko

Takie oświetlenie montowane pod szafką z powodzeniem stosuje się także w innych pomieszczeniach, takich jak salon, sypialnia, a nawet łazienka. Za jego pomocą można wyeksponować na przykład ciekawą kolekcję, obrazy, a nawet telewizor.

Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązań jest estetyka. Kable są przeważnie schowane w środku mebli lub za nimi. Intensywność oświetlenie dobiera się w zależności do potrzeb. Może być bardzo delikatne lub mocniejsze. Dodatkowo zużycie energii elektrycznej jest niewielkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 11 =