W tych miejscach w Polsce spędzisz niezapomniany weekend

Weekendowy wyjazd nie musi być nudny. Wcale nie musimy jechać po raz kolejny nad najbliższe jezioro, czy w miejsce, w którym byliśmy już setki razy. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie odwiedzenia któregoś z polskich miast, za pośrednictwem szybkiej kolei jesteśmy w stanie przejechać niemal pół kraju w 3 godziny. Dobrym pomysłem może być też wypad w góry lub na rower, możemy też zorganizować sobie i swojej rodzinie przeróżne ciekawe aktywności. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Pomysły na inny weekend

Dla osób aktywnych świetnym pomysłem będzie wszelkiego rodzaju trekking czy wycieczki rowerowe w Bieszczadach lub Pieninach. Każdy park narodowy oferuje coś, co warto zobaczyć. Często w naszej najbliższej okolicy mogą znajdować się niezwykłe miejsca, o których nie mieliśmy pojęcia. W lecie możemy wybrać się nad wodę, ale zamiast klasycznego wypoczynku na przykład wykupić lekcję windsurfingu (np. Zalew Zegrzyński). W dwa-trzy dni można też zrobić na Mazurach podstawowy kurs na patent żeglarski. Zimą możemy rodzinnie podjąć próbę nauczenia się jazdy na snowboardzie lub nartach w Zakopanem, świetnym doświadczeniem jest też wybranie się przy mrozie na termy oferujące basen zewnętrzny (Białka Tatrzańska).

Na https://www.apetytnaswiat.pl/kierunek/polska/ możemy też wykupić udział w przeróżnych zorganizowanych wydarzeniach lub zwyczajnie zasięgnąć inspiracji. Warto wybrać się na biwak bushcraftowy na Kaszubach lub tor gokartowy w Warszawie. Cała rodzina może też świetnie bawić się na wycieczce kajakowej w Gdańsku lub w Krakowskim parku trampolin. Jeśli lubimy turystykę samochodową, możemy dołączyć do rodzinnych rajdów krajoznawczych (np. po Żuławach Wiślanych). Oprócz ciekawego spędzenia czasu będziemy mogli też poznać przeróżnych ciekawych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − jedenaście =