Wiatry drewniane – ciekawa alternatywa dla tradycyjnego garażu

Większość osób nie posiadających obok domu stałego garażu, stara się znaleźć alternatywne rozwiązanie na przechowywanie samochodu. Godna polecenia jest np. wiata wykonana w całości z naturalnego drewna, która skutecznie ochroni pojazd przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi. Poza tym, w znacznym stopniu wzbogaci walory aranżacyjne całej działki.

Wysoka trwałość to tylko jedna z zalet

Wiata drewniana, taka jak np. https://walkways4u.com/carporty-wiaty-garazowe/, wyróżnia się przede wszystkim doskonałą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne – zwłaszcza jeśli zostanie pokryta impregnatem. Dzięki temu wiadomo, że będzie pełniła swoją funkcję przez co najmniej kilka, a może nawet i kilkanaście. Jej kolejnym niewątpliwym atutem jest uniwersalny charakter. Może bowiem zostać z powodzeniem wykorzystana nie tylko jako garaż, ale również miejsce do składowania drewna opałowego, pomieszczenie gospodarcze, czy magazyn na narzędzia ogrodowe. Na uwagę zasługuje fakt, że wiata, w przeciwieństwie do garażu, pozwala na dalszą modyfikację konstrukcyjną bez konieczności burzenia czegokolwiek i ponoszenia dużych nakładów finansowych.

Oto jej pozostałe istotne zalety:

  • szybkość i łatwość budowy – standardowa wiata jest stawiana zazwyczaj w jeden, maksymalnie dwa dni (oczywiście w oparciu o dokładną instrukcję)
  • wysoki poziom przewiewności – brak ścian powoduje, że wewnątrz nie gromadzą się szkodliwe opary podczas uruchamiania auta
  • formalności ograniczone do niezbędnego minimum – do wzniesienia wiaty na działce nie jest potrzebne specjalne zezwolenie; wystarczy zgłosić ten fakt staroście

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 9 =