Co można samemu naprawić w kuchni i łazience?

Naprawa sprzętów kuchennych

Przy odrobinie chęci oraz zdolności manualnych część napraw kuchennych wykonać można samodzielnie. Najczęściej wykonywane naprawy kuchenne obejmują przetykanie odpływu zlewozmywaka lub wymianę uszkodzonej baterii w kranie. Odpływ zlewozmywaka najczęściej zatkany zostaje resztkami jedzenia, które nie zostały spłukane dostatecznie dużą ilością wody. W takim przypadku najlepiej sięgnąć po specjalistyczny środek w granulkach do przetykania rur. Wsypanie środka i przepłukanie odpływu gorącą wodą w większości przypadków pomaga.

Samodzielnie przeprowadzić można również wymianę uszkodzonej baterii. Potrzebny będzie do tego klucz francuski. Nowoczesne baterie to proste konstrukcje, które nie wymagają specjalnych zdolności i umiejętności. W związku z tym, że wyposażenie kuchni obejmuje również wiele otwieranych szafek, również one często ulegają uszkodzeniu. Choć naprawa wyrwanego zawiasu nie jest najprostszą czynnością, da się ją przeprowadzić samodzielnie.

Naprawa armatury sanitarnej w łazience

Jeśli chodzi i łazienki, w nich również dochodzi zazwyczaj do zatkania odpływu umywalki, wanny lub prysznica, a także uszkodzenia baterii. Odpływy zazwyczaj zatykane są przez wpadające do nich włosy. W przypadku, gdy popularne środki do udrożniania rur nie dadzą rady, konieczne jest mechaniczne usunięcie zatorów.

Elementem łazienkowym, który często ulega uszkodzeniu, jest spłuczka od miski klozetowej. Najczęściej do uszkodzenia spłuczek dochodzi w wyniku osadzenia się na nich kamienia wytrącającego się z wody. W takim przypadku pomóc powinno kilkakrotne przepłukanie całego układu odkamieniaczem do spłuczek. W zależności od stopnia twardości wody czynność tę należy powtarzać raz na kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 5 =