Czym różnią się podłogi przemysłowe od zwykłych?

Nie ma chyba bardziej eksploatowanej części budynków niż posadzka. Nie ma co się dziwić – chodzimy po niej, wnosimy piasek i kamienie z zewnątrz, a bawiące się na niej dzieci potrafią narazić ją na wiele niebezpieczeństw. Wygląd naszej podłogi jest ważny, jednak powinniśmy bardziej skupiać się na jej wytrzymałości i żywotności.

Przemysłowa czy dekoracyjna – jaką posadzkę wybrać?

Czynników różniących te dwa typy podłóg jest sporo. Podłoga przemysłowa ma dwie najważniejsze zalety – wytrzymałość i twardość. Jest ona odporna na wnikanie cieczy, nie pyli tak bardzo, jak zwykłe podłogi, a na dodatek jest wyjątkowo szczelna. Jeśli zależy nam przede wszystkim na trwałości naszej podłogi, to właśnie ten typ powinniśmy wybrać. Podłogi dekoracyjne co prawda wyglądają ładnie, jednak z reguły nie są one odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Nawet zwykłe przejście w butach może pozostawić na nich trwały ślad, nie mówiąc już o wylaniu na nie lepiącej cieczy. Są także podatne na porysowania.

Posadzka przemysłowa w domu

Może to zdanie nie spodoba się zwolennikom drewnianej podłogi, jednak posadzki przemysłowa potrafią wyglądać lepiej od tych dekoracyjnych, zwłaszcza kilka lat po ich zakupie. Jak wiemy, podłogi są narażone na różne czynniki zewnętrzne, takie jak chociażby temperatura czy promienie słoneczne. Często posadzki dekoracyjne kupowane w sklepach po kilku latach tracą swój urok i nie wyglądają już tak dobrze, jak w czasach nowości. W przypadku podłogi przemysłowej nie ma tego problemu, odpowiednio zadbana potrafi wyglądać z czasem wyglądać jeszcze lepiej, tak jak ma to miejsce w przypadku podłóg drewnianych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + cztery =