Dlaczego stosowanie otulin izolacyjnych jest tak ważne przy ogrzewaniu domu?

Wykonując instalację centralnego ogrzewania, a także doprowadzającą ciepłą wodę użytkową, powinniśmy minimalizować wszelkie straty energii. Te występują w bardzo wielu miejscach, głównie na trasie rur. Im te są dłuższe, tym strata będzie większa, a więc trzeba będzie dostarczyć większej ilości energii do układu. W jaki sposób możemy temu zapobiec?

Szukamy oszczędności

Izolowanie rur za pomocą specjalnych otulin przede wszystkim przyniesie nam spadek rachunku za ogrzewanie. Niezależnie czy jesteśmy podłączeni do sieci miejskiej, czy też posiadamy kocioł gazowy lub węglowy. Niezmiernie ważna jest również ochrona środowiska. Im mniej zużytego opału, tym mniej szkodliwych substancji wyemitowanych do atmosfery. Jest to kolejny bardzo ważny argument za tym, by izolacja termiczna rur była wykonana najlepiej jak to możliwe.

Unikamy uszkodzeń

Rury bez izolacji, które znajdują się w zimnej posadzce, mogą być narażone na różne uszkodzenia natury termicznej. W momencie rozruchu instalacji, gdy do wnętrza wpływa gorąca woda, dochodzi do różnych naprężeń. W przeciągu kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu lat może to spowodować pęknięcia materiału i przecieki. Te będzie bardzo trudno zlokalizować i naprawić, jeżeli nad rurami jest już wylewka, parkiet lub kafle oraz meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − jeden =