Etui – przydatny czy zbędny gadżet do telefonu?
Technologie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Etui – przydatny czy zbędny gadżet do telefonu?

Wielu ludzi ceni sobie „naturalny” wygląd telefonu, czyli pozbawiony jakichkolwiek dodatków ochronnych, typu etui, kabura czy szkiełko lub folia na ekran. Trzeba przyznać, że smartfon wygląda wtedy efektowniej, jest lżejszy i łatwiej mieści się w ręce lub kieszeni. Szczególnie posiadacze iPhone’ów lubią, gdy znane logo jest widoczne wszem i wobec, dlatego rzadziej decydują się na użycie jakichkolwiek osłon. Należy jednak pamiętać, że w pogoni za estetyką możemy narazić nasz telefon na wiele uszkodzeń, których w łatwy sposób można uniknąć.

Co daje etui?

Po pierwsze i najważniejsze – zwiększone bezpieczeństwo. Pokrowce na telefon zostały zaprojektowane specjalnie po to, by oszczędzić nam kłopotów w przypadku zderzenia z czymś (nie ważne, czy mówimy o spadnięciu na podłogę lub zahaczeniu o jakiś przedmiot). Dzięki temu, że stanowią dodatkową, miękką osłonę, urazy smarfona, które normalnie mogłyby się skończyć uszkodzeniem obudowy lub gorzej – ekranu, nie są tak niebezpiecznie. Telefon nawet upadając z wysokości może ze zderzenia z ziemią wyjść bez szwanku.

Ponadto od dłuższego czasu mamy do czynienia z szeroką gamą ozdobnych etui, które nie tylko chronią, ale również wyglądają. Nie musimy zapominać o estetyce, a w przypadku właścicieli produktów Apple’a – nie ma obaw, że logo będzie niewidoczne. Case iPhone 6 jest tylko jednym z wielu modeli, które zostały zaprojektowane specjalnie w ten sposób, by nasze jabłuszko było dobrze widoczne, nie tracąc przy tym nic ze swoich wartości ochronnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie wyroby hutnicze są wytwarzane na rynku?
Jakie wyroby hutnicze są wytwarzane na rynku?
Metale są wykorzystywane w wielu zastosowaniach przemysłowych. Najczęściej spotykane metale to żelazo, stal, miedź i aluminium. Materiały metaliczne składają się […]
Dlaczego powinniśmy wyłączać światło na pewną chwilę przed snem?
Dlaczego powinniśmy wyłączać światło na pewną chwilę przed snem?
Ilość światła, jaką otrzymujemy w ciągu dnia, wpływa na nasz rytm okołodobowy – zegar naszego ciała – który z kolei […]
Czy ze złomowanych samochodów można odzyskiwać części do ponownego użytku?
Czy ze złomowanych samochodów można odzyskiwać części do ponownego użytku?
Wiele osób zastanawia się, czy warto pozyskiwać części samochodowe ze złomowiska. Należy pamiętać, że taki recykling może być wykonywany tylko […]
Ostatnie wpisy