Jaka umywalka do łazienki – poradnik

Jednym z elementów wyposażenia niezbędnym w każdym pomieszczeniu łazienkowym jest umywalka. Służy ona bowiem do mycia rąk oraz twarzy, a dodatkowo wzbogaca aranżację wnętrza. Przy wyborze konkretnej konstrukcji tego typu zwracajmy uwagę nie tylko na jej wygląd (powinien być kompatybilny z designem wanny i muszli klozetowej), ale również na funkcjonalność czy odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wyjątkowo estetyczne i jednocześnie wytrzymałe modele znajdziemy w asortymencie tego popularnego sklepu online: https://superlazienki.pl/k/umywalki/.

Parametry o największym znaczeniu

Decydując się na zakup umywalki, w pierwszej kolejności zainteresujmy się koniecznie sposobem jej montażu. Najbardziej popularne są oczywiście wersje wiszące, instalowane bezpośrednio w ścianie, ewentualnie na specjalnym stelażu podtynkowym (za pomocą dedykowanych śrub). Oprócz tego na rynku dostępne są modele stojące (złożone z misy i specyficznej nogi), podblatowe (nie wystające ponad powierzchnię szafki), wpuszczane w blat oraz nablatowe. Drugie kluczowe kryterium to kształt. W tym przypadku większość osób stawia na elipsę bądź koło, gdyż takie konstrukcje są zarówno ergonomiczne, jak i dosyć łatwe w czyszczeniu. Alternatywę stanowią modernistyczne umywalki kwadratowe, prostokątne i wyprofilowane z przodu (wprost idealne na niepełnosprawnych). Oto pozostałe istotne parametry:

– materiał wykonania – klasyczna ceramika, nowoczesne szkło, szlachetne drewno, naturalny kamień lub industrialna stal (w zależności od wystroju)

– rozmiar – dostosowany do powierzchni łazienki (standard to około 50 cm średnicy)

– kolorystyka – biel, odcienie szarości, granat, zieleń, pastele (indywidualne preferencje odgrywają tutaj główną rolę)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =