Jakie leki stosuje się na ciśnienie?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie leki stosuje się na ciśnienie?

Istnieje wiele różnych leków, które mogą być stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi. Lekarz wybierze lek w oparciu o indywidualne potrzeby pacjenta i stopień zaawansowania choroby.

Diuretyki

Diuretyki są najbardziej skutecznymi lekami na obniżenie ciśnienia krwi. Działają one poprzez spowodowanie usunięcia przez nerki nadmiaru płynów z organizmu. Diuretyki mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami. Możliwe skutki uboczne to suchość w ustach, pragnienie i częste oddawanie moczu.

Beta-blokery

Leki beta-adrenolityczne blokują działanie hormonów, które napinają naczynia krwionośne i podnoszą ciśnienie krwi. Leki te obniżają również częstość akcji serca i zmniejszają obciążenie serca. Beta-blokery przyjmuje się codziennie w postaci tabletek lub w formie zastrzyku podczas zabiegu medycznego zwanego angioplastyką (kiedy są one umieszczane w tętnicy). Możliwe skutki uboczne to zmęczenie, zimne dłonie i stopy, wolne bicie serca i duszność.

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE) 

Inhibitory ACE działają poprzez zmniejszenie ilości substancji chemicznej (angiotensyny), która powoduje, że nerki zatrzymują sód i wodę, co z czasem podnosi ciśnienie krwi. Leki te są często przepisywane po wystąpieniu niewydolności serca lub udaru mózgu z powodu wysokiego ciśnienia krwi lub cukrzycy, ponieważ pomagają one zapobiec dalszemu uszkodzeniu serca lub mózgu poprzez obniżenie poziomu ciśnienia krwi i zapobieganie przyszłym problemom w tych obszarach ciała.

Zioła

Istnieje wiele ziół, które wykazały, że obniżają ciśnienie krwi. Żeń-szeń czy czosnek to powszechnie używane zioła na obniżenie ciśnienia. Niektóre z tych ziół mają inne korzyści zdrowotne, jak również, takie jak obniżenie poziomu cholesterolu. Należy porozmawiać z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek suplementów ziołowych, zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie stylizacje będą królowały tej wiosny?
Jakie stylizacje będą królowały tej wiosny?
Wiosna przyniesie nowy sezon w zakresie stylizacji ubrań. Tym samym dużym trendem będą długie płaszcze wiosenne, z dodatkowym wiązaniem w […]
Rodzaje nowoczesnych czujników
Rodzaje nowoczesnych czujników
Nowoczesne czujniki od jakiegoś już czasu goszczą w wielu polskich domach, nie tylko w tzw. obiektach inteligentnych. Tego typu rozwiązania […]
Pomysły na prezenty z poczuciem humoru
Pomysły na prezenty z poczuciem humoru
Brak pomysłu na prezent to niestety obecnie bardzo powszechny problem. Wszyscy wszystko mają, a jeśli czegoś, komuś brakuje, to kupuje […]
Ostatnie wpisy