Kiedy powinniśmy udać się z dzieckiem do ortopedy?

Zdrowie dziecka jest dla każdego rodzica najważniejsze. Wyłapane w odpowiednim odpowiednim momencie wady układu kostno ruchowego często mogą być całkowicie wyleczone lub przynajmniej zminimalizowane bez zabiegów inwazyjnych, za pomocą rehabilitacji. Wizyty u ortopedy są obowiązkowe. Wszystkie niemowlaki powinny być poddane kontroli stawów biodrowych w drugim miesiącu życia, badanie ponawia się po upływie kilku tygodni. Z konsultacji ze specjalistą warto skorzystać również wtedy gdy roczne dziecko jest mało ruchliwe, kilkulatek ma krzywe plecki, utyka przy chodzeniu, krzywo stawia stopy, ma pałąkowate kolana lub ma słabo wykształcone podbicie. Najlepiej poszukać dobrego fachowca w tym temacie, zapoznając się z ofertą poszczególnych klinik takich jak https://familymedica.waw.pl/

Na co zwrócić uwagę, wybierając lekarza?

Szukając specjalisty dla naszego dziecka, warto kierować się opiniami zamieszczonymi w internecie. Ważne jest aby lekarz miał dobry kontakt z maluchem i go nie przestraszył, a jednocześnie żeby jego kompetencje były na odpowiednim poziomie. Gdy mamy trudny przypadek, potrzebny jest najlepszy ortopeda dziecięcy Warszawa wydaje się być wtedy dobrym wyborem. Wielu fachowców z tego zakresu medycyny, pracujących w specjalistycznych placówkach, ma tutaj swoje gabinety.

Musimy pamiętać, aby nie diagnozować naszych dzieci samodzielnie na podstawie wskazówek z internetu. Każdą wątpliwość odnośnie stanu zdrowia należy konsultować z pediatrą, który skieruje naszą pociechę do odpowiedniego specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 2 =