Jakie są objawy zwyrodnienia stawów i jak poradzić sobie z tym problemem?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie są objawy zwyrodnienia stawów i jak poradzić sobie z tym problemem?

Zapalenie stawów to bolesna choroba, która może utrudniać wykonywanie codziennych czynności, takich jak chodzenie czy ubieranie się. Choroba ta najczęściej występuje u osób powyżej 65 roku życia, ale mogą na nią zachorować również osoby młodsze.

Zwyrodnienie stawów – objawy

Objawy choroby zwyrodnieniowej stawów mogą być różne u poszczególnych osób i nie wszystkie mogą występować jednocześnie. Jednak najczęściej występujące to:

  • ból, sztywność i obrzęk stawów,
  • utratę możliwości ruchu w stawie,
  • problemy z zasypianiem z powodu bólu,
  • uczucie gorąca, zimna lub drętwienia stawów,
  • bóle mięśni i stawów.

Jakie leczenie można zastosować w przypadku zwyrodnienia stawów?

W przypadku dostrzeżenia u siebie objawów zwyrodnienia stawów warto skonsultować się ze specjalistą, który zaproponuje konkretne opcje leczenia, o których poczytać możesz na stronie https://orthokine.pl/dla-lekarzy/leczenie-zwyrodnienia-stawow/, gdzie wyróżnione zostały takie możliwości jak:

Ćwiczenia

Aktywność fizyczna pomaga wzmocnić mięśnie wokół stawów i zwiększyć elastyczność, a dzięki poprawie przepływu krwi do stawów pomaga również zmniejszyć ból.

Leki

Istnieje wiele różnych rodzajów leków stosowanych w leczeniu zapalenia stawów, w tym leki przeciwbólowe dostępne bez recepty oraz leki na receptę, które zmniejszają stan zapalny w organizmie. Leki powinny być zawsze przyjmowane zgodnie z zaleceniami lekarza w najniższej skutecznej dawce przez jak najkrótszy czas.

Fizykoterapia

Ten rodzaj terapii skupia się na leczeniu sztywności stawów i poprawie zakresu ruchu poprzez ćwiczenia rozciągające i wzmacniające.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zbudowany jest system klimatyzacji?
Jak zbudowany jest system klimatyzacji?
Dzisiaj zdecydowana większość samochodów począwszy nawet już od klasy A (mini) i B (miejskie), ma standardowo montowaną, a część opcjonalną […]
Co zrobić w przypadku odziedziczenia długów po zmarłym?
Co zrobić w przypadku odziedziczenia długów po zmarłym?
Kodeks prawa jasno precyzuje składowe majątku odziedziczonego po zmarłym. W skład masy spadkowej wchodzą nie tylko aktywa w postaci biżuterii, […]
Sandałki na lato – trendy 2020
Lato zbliża się wielkimi krokami, pora więc zacząć kompletować odpowiednią letnią garderobę. A dobre i wygodne buty to podstawa! Jakie […]
Ostatnie wpisy