Jakie są objawy zwyrodnienia stawów i jak poradzić sobie z tym problemem?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie są objawy zwyrodnienia stawów i jak poradzić sobie z tym problemem?

Zapalenie stawów to bolesna choroba, która może utrudniać wykonywanie codziennych czynności, takich jak chodzenie czy ubieranie się. Choroba ta najczęściej występuje u osób powyżej 65 roku życia, ale mogą na nią zachorować również osoby młodsze.

Zwyrodnienie stawów – objawy

Objawy choroby zwyrodnieniowej stawów mogą być różne u poszczególnych osób i nie wszystkie mogą występować jednocześnie. Jednak najczęściej występujące to:

  • ból, sztywność i obrzęk stawów,
  • utratę możliwości ruchu w stawie,
  • problemy z zasypianiem z powodu bólu,
  • uczucie gorąca, zimna lub drętwienia stawów,
  • bóle mięśni i stawów.

Jakie leczenie można zastosować w przypadku zwyrodnienia stawów?

W przypadku dostrzeżenia u siebie objawów zwyrodnienia stawów warto skonsultować się ze specjalistą, który zaproponuje konkretne opcje leczenia, o których poczytać możesz na stronie https://orthokine.pl/dla-lekarzy/leczenie-zwyrodnienia-stawow/, gdzie wyróżnione zostały takie możliwości jak:

Ćwiczenia

Aktywność fizyczna pomaga wzmocnić mięśnie wokół stawów i zwiększyć elastyczność, a dzięki poprawie przepływu krwi do stawów pomaga również zmniejszyć ból.

Leki

Istnieje wiele różnych rodzajów leków stosowanych w leczeniu zapalenia stawów, w tym leki przeciwbólowe dostępne bez recepty oraz leki na receptę, które zmniejszają stan zapalny w organizmie. Leki powinny być zawsze przyjmowane zgodnie z zaleceniami lekarza w najniższej skutecznej dawce przez jak najkrótszy czas.

Fizykoterapia

Ten rodzaj terapii skupia się na leczeniu sztywności stawów i poprawie zakresu ruchu poprzez ćwiczenia rozciągające i wzmacniające.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Obrazy do malowania po numerach – gdzie takie kupić?
Obrazy do malowania po numerach – gdzie takie kupić?
Malowanie po numerach to wyjątkowa forma spędzania czasu, która umożliwia nam podniesienie naszej samooceny, zmniejszenie stresu oraz koncentracji. Wiadomo, iż […]
Jak wybrać młynek do suszu?
Jak wybrać młynek do suszu?
W ostatnich latach wzrosła liczba osób, które korzystają z dobrodziejstw suszu i różnego rodzaju mieszanek. Wiele z nich rezygnuje jednak […]
Dobór krzeseł do jadalni
Podczas wyboru mebli należy pamiętać, że krzesła są równie ważnym elementem wystroju jadalni, co stół. Pełnią funkcję nie tylko funkcjonalną, […]
Ostatnie wpisy