Mieszkanie – jak dobrać odpowiednie oświetlenie do przedpokoju?

Dobrze zaprojektowane punkty świetlne oraz dobrane lampy potrafią zdziałać cuda w pomieszczeniach. Nie inaczej się dzieje w przypadku korytarzy. W wielu mieszkaniach, ale także i domach są to ciasne i wąskie przejścia. Z drugiej strony to miejsca, które odwiedzający goście widzą na samym początku. Muszą więc zrobić dobre pierwsze wrażenie. Na co zatem zwrócić uwagę?

Wielkość i wysokość korytarza

Zanim wybrane będzie odpowiednie oświetlenie, warto zastanowić się, jakie cechy ma dany przedpokój. Jaka jest jego wysokość? Czy jest to raczej jasne, czy bardzo ciemne pomieszczenie? Żeby optycznie podnieść sufit, dobrze jest zdecydować się na kilka źródeł światła. Najlepiej, jeśli będą to plafony. Wiszące elementy jeszcze bardziej obniżą przestrzeń. Wrażenie powiększenia dadzą także kinkiety oraz dodatkowe przypodłogowe punkty. Bardzo duży wybór różnego rodzaju oświetlenia pasującego do tego rodzaju aranżacji, można znaleźć m.in. na witrynie https://skleplamp.pl/Lampy-do-Przedpokoju-c112.

Barwa światła

Korytarz to miejsce, które powinno budzić dobre skojarzenia tak domowników, jak i gości. Z pewnością efekt taki da się osiągnąć, decydują się na żarówki, które mają ciepłą żółtą barwę. W połączeniu z ciekawymi formami zachwycą wszystkich.

Funkcjonalność

Pamiętać też trzeba o funkcji, jaką pełni przedpokój. W tym pomieszczeniu zakłada się ubrania i buty przed wyjściem z domu. Często też znajduje się w nim lustro, gdzie można ostatni raz rzucić okiem na siebie. Jeśli tak jest, konieczne będzie jego odpowiednie oświetlenie. Sprawdzą się w tej roli przede wszystkim kinkiety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − trzynaście =