Co wstawić do salonu, by stał się bardziej komfortowy?

Salon to wielofunkcyjne pomieszczenie domu. Często spędzamy tam czas wolny, przyjmujemy gości, czasem również pracujemy. Funkcjonalne urządzenie pokoju dziennego bywa zadaniem trudnym, ale nie jest to niewykonalne. Czasami brakuje nam jedynie drobnej zmiany, która sprawi, że nasz salon stanie się bardziej komfortowy. Oto kilka pomysłów, jak to uczynić.

Schowaj sprzęty i drobiazgi

Sprzątanie salonu pełnego kabli i bibelotów nie należy do przyjemnych. W rezultacie tracimy czas, bądź cierpimy z powodu własnego nieporządku. Tu może nam pomóc inwestycja w jeden funkcjonalny i stylowy mebel, który wprowadzi do pokoju porządek. W tej roli doskonale sprawdzi się szafka RTV. Dzięki niej wszystkie kable zostaną schowane, a sprzęty elektroniczne staną się niewidoczne. Wtedy też wycieranie kurzy będzie się o wiele szybsze i łatwiejsze. Zamiast półek na książki zainstalujmy zamknięte witryny, a w miejscach widocznych zostawmy jedynie dwa lub trzy dekoracyjne drobiazgi. Natychmiast poczujemy, że odzyskaliśmy przestrzeń.

Stolik modułowy

Niemal w każdym salonie znajduje się stolik kawowy, ale często jest on niepraktyczny. Ostatnio jednak w sprzedaży pojawiły się ciekawe meble wielofunkcyjne, na przykład obrotowe stoliki kawowe. Składają się z blatu i umieszczonych pod nim kilku kostek, które można przesuwać zapewniając sobie miejsce do przechowywania. Ciekawie wyglądają również niewielkie, rozsuwane stoliki. Można je wsunąć jeden pod drugi, kiedy nie są używane, dzięki czemu zyskujemy więcej miejsca w pokoju.

Sofa czy fotel?

W wielu salonach można znaleźć narożną sofę, dzięki której mamy sporo miejsca do siedzenia. Jednakże tego rodzaju mebel jest zwykle mało elastyczny, gdyż nie możemy go przesunąć i dopasować do indywidualnych potrzeb. Czasami lepszym rozwiązaniem będzie mniejsza sofa oraz fotele, które bez problemu przesuniemy w zależności od tego czy chcemy w danej chwili spędzać czas razem ze wszystkimi domownikami, czy w innej części pokoju poczytać książkę. Lżejsze meble przydają się również gdy, na przykład, chcemy zrobić sobie miejsce do tańczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 17 =