Niewielkie, lecz użyteczne meble salonowe

Funkcjonalne urządzenie niewielkiego salonu wymaga odpowiedniego zaplanowania przestrzeni. Utrzymanie minimalistycznego stylu pozwala nie zagracić pomieszczenia, zachowując przy tym jego aspekt praktyczny. W celu aranżacji niewielkiej przestrzeni powinniśmy określić dokładnie, czego tak właściwie potrzebujemy i na co możemy sobie pozwolić. Jeśli chcemy dokonać trafnego wyboru, warto mieć świadomość tego, jakie rozwiązania są dostępne na rynku. Nie wybierajmy się do sklepów meblowych bez wcześniejszego rozpoznania tematu. To najprostsza droga do impulsywnego kupienia czegoś, co nijak nie sprawdzi się w naszym wnętrzu. 

Ogrom możliwości, minimum wielkości

Dość niepopularnym, ale świetnie sprawdzającym się w niewielkim salonie rozwiązaniem będą proste toaletki lub konsole meble takie, przez to, że są zazwyczaj bardzo wąskie, nie zabierają dużo miejsca. Możemy z powodzeniem postawić na nich rośliny doniczkowe i kwiaty lub lampkę. Świetnie sprawdzą się też jako ciekawa alternatywa półki wiszącej. Umieścimy na nich zdjęcia w ramkach, drobne dekoracje, pamiątki, książki czy wazony, ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

Dzięki bardzo lekkiej stylistyce świetnie pasują one też do nowoczesnych wnętrz. Możemy też całkowicie zrezygnować z szafki RTV, telewizor powiesić na ścianie, a dla zachowania wizualnych proporcji postawić pod nim właśnie taką wąską, salonową konsolę. Zamiast wielkiego i ciężkiego zestawu wypoczynkowego, kupmy małą kanapę i jeden lub dwa fotele. Dobierzmy też do nich niewielki, niski stolik kawowy. Sprawdzi się równie dobrze co ława do salonu, a zajmie o połowę mniej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + 4 =