Sposoby na uniknięcie sklejenia się rzęs

Większość kobiet wykonuje makijaż w domowym zaciszu, dbając o to, aby nie był przesadnie wyrazisty i prezentował się naturalnie. Sporym problemem okazuje się jednak zazwyczaj malowanie rzęs tuszem, ponieważ w trakcie tej czynności często dochodzi do ich sklejania się. Aby temu zapobiec, warto np. korzystać z takiego narzędzia jak profesjonalna szczoteczka do rzęs. Pozwala ona bardzo skutecznie rozczesać wszystkie włoski bezpośrednio przed przystąpieniem do ich tuszowania.

Kilka przydatnych wskazówek

Idealnie pomalowane i perfekcyjnie rozdzielone rzęsy są doskonałą ozdobą oczu i ważnym elementem wizerunku każdej kobiety. Podstawowym sposobem na uniknięcie ich sklejania się jest dokładne zmywanie resztek maskary pozostałych po poprzednim makijażu. Należy to robić zawsze z użyciem delikatnego płynu micelarnego i wacika kosmetycznego. Jeśli zależy nam na czasie, możemy też zastosować sztuczne rzęsy na silikonowym pasku, dzięki którym całkowicie odchodzi konieczność malowania włosków tuszem. Można je kupić w sklepie internetowym na https://noblelashes.pl/rzesy-na-pasku-101.

Oprócz tego zaleca się nie korzystanie ze zbyt starych tuszów (przydatność większości produktów tego typu wynosi zazwyczaj 3 miesiące), nakładanie ich w minimalnej ilości (zbyt wiele warstw stanowi poważne obciążenie dla rzęs), a także używanie na co dzień wspomnianej już szczoteczki w formie niewielkiego grzebyka. W tej ostatniej roli dobrze sprawdzi się również oczyszczona szczoteczka po zużytej maskarze, którą wystarczy solidnie wyczyścić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − czternaście =