W jaki sposób działają włókniny filtrujące – gdzie są wykorzystywane?

Jednym z niezbędnych procesów przemysłowych jest oczyszczanie powietrza ze szkodliwych dla zdrowia substancji. Bardzo często stosuje się w tym celu specjalne włókniny filtracyjne wykonane z tworzyw syntetycznych albo naturalnych. Stanowią one mechaniczną barierę dla wszelkich niepożądanych cząsteczek o zróżnicowanej ziarnistości (wilgoć, pyły, związki chemiczne, drobnoustroje itp.). Jeśli interesują nas wysokiej jakości włókniny, to powinniśmy koniecznie przejrzeć ofertę firmy, którą znajdziemy pod adresem https://www.filterpoz.pl/oferta/maty-filtracyjne/.

Idealne rozwiązanie dla zaawansowanych systemów wentylacyjnych

Włókniny filtracyjne występują zazwyczaj w formie mat, które charakteryzują się dużą chłonnością i jednocześnie przepustowością. Z jednej strony efektywnie wychwytują więc groźne ciała stałe, z drugiej zaś przepuszczają wartościowe ciecze oraz gazy. Ze względu na swoje właściwości montowane są przede wszystkim w jednostkach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych eksploatowanych w zakładach przemysłowych (spożywczych, meblarskich, motoryzacyjnych, farmaceutycznych itp.). Poza tym znajdują szerokie zastosowanie w następujących urządzeniach:

– szafach sterowniczych (odpowiedzialnych za regulowanie i kontrolowanie pracy maszyn),

– sprężarkach oraz czerpniach powietrza,

– wstępnych filtrach kasetowych i kieszeniowych,

– rekuperatorach i klimakonwektorach (sprzęty przeznaczone do utrzymywania określonej temperatury we wnętrzach zamkniętych).

Dodajmy, że maty filtracyjne świetnie sprawdzają się też w kabinach lakierniczych, odciągach powietrznych i profesjonalnych urządzeniach do malowania natryskowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − dziesięć =