Co jest montowane w nowych autach?

Systemy wpływające na poprawę bezpieczeństwa

Samochody wyjeżdżające z salonów coraz częściej przypominają skomplikowane urządzenia naszpikowane elektroniką i nowoczesnymi technologiami. Wprowadzane technologie mają przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo podczas jazdy. Jednym z najnowocześniejszych systemów montowanych w seryjnych samochodach jest ten chroniący przed kolizją z obiektem znajdującym się przed jadącym pojazdem. Dzięki wbudowanym czujnikom komputer automatycznie wykrywa przeszkodę i jeśli uzna, że kierowca nie reaguje, sam uruchamia hamulec awaryjny.

Wśród ciekawych rozwiązań ułatwiających parkowanie jest system kamer 360 stopni lub asystent parkowania. Dzięki tym technologiom parkowanie nawet dużych samochodów nie jest żadnym problemem. W nowych samochodach coraz częściej montuje się również asystenta pasa ruchu oraz monitoring tzw. martwego pola. Pierwszy z systemów zabezpiecza przed niespodziewanym opuszczeniem pasa ruchu, drugi ułatwia wyprzedzanie i zmianę pasa ruchu.

Elementy poprawiające komfort jazdy

Producenci nowych samochodów przykładają również dużą wagę do komfortu jazdy. Wśród rozwiązań poprawiających komfort jazdy znajduje się m.in. zawieszenie pneumatyczne. Tego rodzaju układ stosuje między kilka marek. Zawieszenia pneumatyczne Volkswagen montowane są przykładowo w modelu Touareg. Co ciekawe z rozwiązania tego korzysta również Jeep w swych samochodach terenowych. W tym wypadku nie chodzi jednak o komfort jazdy, lecz o możliwość pokonywania nawet największych przeszkód.

Zawieszenia pneumatyczne Jeep dają możliwość regulowania prześwitu, dzięki czemu auto świetnie radzi sobie zarówno na drodze, jak i w terenie. Do innych systemów poprawiających komfort jazdy, które montowane są w nowych samochodach, zaliczyć należy również system head up, wyświetlający najważniejsze informacje dla kierowcy na przedniej szybie. Coraz częściej auta wyposaża się także w fabryczne nawigacje oraz dotykowe panele sterujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × dwa =