Zdrowe składniki, które warto dołączyć do codziennej diety

Nasza codzienna dieta wpływa na sposób, w jaki się czujemy. Gdy jesteśmy apatyczni, może to oznaczać, że brakuje nam składników odżywczych w diecie. Co jeść, by być zdrowym i energicznym?

Zaplanuj jadłospis

Zastanów się, co jesz na co dzień i jakie składniki odżywcze mają dania, które przygotowujesz. Zdrowa dieta musi być dobrze zbilansowana. Powinna się ona składać z węglowodanów, białek, tłuszczy, nie powinno w niej zabraknąć żelaza i wapnia. Co zatem dołączyć do menu, jeśli chcemy być odżywieni i czuć się dobrze? Na pewno nie może zabraknąć warzyw, takich jak: brokuły, groch, fasola szparagowa. Zalecane jest mięso, ryż, oliwy, mleko i jego przetwory. Nie zapominajmy o jajkach i wątróbce, które są bogatym źródłem żelaza.

Dołączone do diety ryby, również przyczynią się do zbilansowania diety. Pamiętajmy, że to co jemy powinno być różnorodne, w ten sposób unikniemy monotonii i sprawimy, że posiłki będą bogate w składniki odżywcze. Jeżeli nie wiemy, od czego zacząć tworzenie odpowiedniego jadłospisu, warto zgłosić się do Instytutu Medycyny Funkcjonalnej, którego eksperci stworzą odpowiedni zestaw dań. Więcej informacji o dietach wartych uwagi znajduje się http://imf.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + sześć =