Czysta woda w mieszkaniu – jak to zapewnić?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czysta woda w mieszkaniu – jak to zapewnić?

Czysta woda w kuchni i łazience

W związku z tym, że człowiek w większości składa się z wody, ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu ma jakość wypijanej każdego dnia cieczy. Niestety w wielu polskich miejscowościach jakość wody dostarczanej przez wodociągi pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście istnieją różne sposoby na poprawę jej czystości i walorów smakowych.

Najprostszym z nich jest zakup specjalnego dzbanka wyposażonego w wymienny filtr. Po zalaniu dzbanka kranówką przesącza się ona przez filtr i oczyszcza z nadmiaru wapnia, metali ciężkich i innych zanieczyszczeń. W przypadku większych potrzeb zdecydować się można na filtr podłączany bezpośrednio do baterii od zlewozmywaka. Dobrym pomysłem jest także montaż specjalnych filtrów do łazienki.

Urządzenia te przeznaczone są przede wszystkim dla osób o skórze skłonnej do atopii i przesuszania. Wysokiej jakości filtr do łazienki może raz na zawsze rozwiązać problem swędzącej skóry po kąpaniu i myciu. Taki sprzęt można dostać chociażby na https://sklep.water-star.pl/filtry-do-lazienki-c-14.html.

Uzdatnianie i jonizowanie wody

Osoby szukające kompleksowych rozwiązań powinny zastanowić się nad montażem w mieszkaniu domowej stacji uzdatniania wody. Zakup takiego urządzenia pozwala skutecznie oczyszczać kranówkę i usuwać z niej nadmiar wapnia. Czysta i bardziej miękka ciecz jest nie tylko zdrowsza dla człowieka, ale dodatkowo powoduje mniejsze osadzanie się kamienia na bateriach, pralce, czy zmywarce.

W ostatnim czasie wiele mówi się o piciu zjonizowanej kranówki. Jonizator wody to urządzenie wytwarzające ciecz o właściwościach alkalizujących. Regularne picie takiego płynu przyczynia się do poprawy stanu zdrowia poprzez zmniejszenie zakwaszenia organizmu. Jonizatory są pomocne w leczeniu cukrzycy, alergii skórnych, nadciśnienia, grzybic, a nawet nowotworów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sandałki na lato – trendy 2020
Lato zbliża się wielkimi krokami, pora więc zacząć kompletować odpowiednią letnią garderobę. A dobre i wygodne buty to podstawa! Jakie […]
Jak rozpoznać pojawiającą się u dziecka wadę stóp?
Jak rozpoznać pojawiającą się u dziecka wadę stóp?
Niepokojące zachowanie dziecka nie powinno umknąć uwadze rodzica, a w razie potrzeby zostać skonsultowane z pediatrą. Jednym z najczęstszych problemów […]
Podstawowe obowiązki notariusza
Podstawowe obowiązki notariusza
Notariusz to osoba powoływana do wykonywania czynności notarialnych, którym strony chcą lub powinny nadać formę notarialną. Czynności notarialne, które wykonuje […]
Ostatnie wpisy