Jak przebiega założenie plomby w zębie?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak przebiega założenie plomby w zębie?

Plombowanie zęba to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów dentystycznych. Stosuje się go zarówno w przypadku uszkodzeń mechanicznych, jak i ubytków, których źródłem jest próchnica. Odpowiednio wcześnie podjęte leczenie stomatologiczne pozwala zachować własne uzębienie i uniknąć ekstrakcji. Użycie nowoczesnych narzędzi i trwałego wypełnienia pozwala zachować naturalny wygląd zęba.

Wiedza na temat procesu leczenia – dlaczego warto ją zdobyć?

Wiele osób odczuwa silny lęk przed wizytą u dentysty. Niepotrzebnie, ponieważ współczesne techniki stomatologiczne pozwalają na szybkie i bezbolesne leczenie zębów. Pierwszym etapem wizyty jest gruntowna ocena stanu uzębienia, a także zaplanowanie leczenia konkretnego ubytku. Następny krok to zastosowanie znieczulenia (jeśli chcemy, możemy oczywiście z niego zrezygnować). W dalszej kolejności swoje zastosowanie mają specjalne akcesoria stomatologiczne. Dentysta rozwierca ząb przy pomocy wiertła, wykonując borowanie, czyli opracowanie ubytku, a także kilkukrotnie oczyszcza go przy pomocy wody i osusza.

Dopiero po tych czynnościach – mających na celu likwidację próchnicy i resztek jedzenia czy śliny – zakładane jest wypełnienie, czyli plomba. Po założeniu jest ona utwardzana, szlifowana i polerowana, tak aby możliwie najlepiej dopasowała się do pozostałych elementów uzębienia. O skuteczności leczenia decyduje dokładność i zaangażowanie stomatologa. Niezwykle istotne jest również zastosowanie wysokiej klasy narzędzi (takich jak kątnica, turbina czy prostnica stomatologiczna) oraz trwałych i estetycznych materiałów do wypełnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uzyskać lepszy aromat i smak kawy ziarnistej, używając filtrów do wody
Jak uzyskać lepszy aromat i smak kawy ziarnistej, używając filtrów do wody
W poszukiwaniu idealnych warunków do przygotowania pysznej kawy warto zwrócić uwagę nie tylko na samą jakość kawy oraz ekspresu, w […]
Korzyści, jakie dają witaminy i suplementy diety
Korzyści, jakie dają witaminy i suplementy diety
Z roku na rok wzrasta liczba osób, które sięgają po witaminy oraz różnorodne suplementy diety. Takie produkty pozwalają bowiem uzupełnić […]
Urodziny męża? Sprawdź najlepsze pomysły na prezent!
Urodziny męża? Sprawdź najlepsze pomysły na prezent!
Jeśli szukasz prezentu dla męża, ale nie masz pojęcia co mu kupić, to ten poradnik jest dla Ciebie. Możesz kupić […]
Ostatnie wpisy