Jak skutecznie walczyć z trądzikiem i nadmierną produkcją sebum?

Trądzik, mimo iż kojarzony najczęściej z wiekiem młodzieńczym, może dotknąć każdego. Ten rodzaj problemów może przysporzyć wiele trudności. Warto poznać prawidłowe sposoby pielęgnacji skóry wspomagające walkę z niedoskonałościami oraz zatrzymanie nadmiernej produkcji sebum. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które warto wdrożyć w codzienną rutynę.

Leczenie trądziku

Trądzik jest chorobą, z którą zmaga się wiele osób. Jego przyczyny mogą być różne – genetyka, zmiany hormonalne czy też choroby. Czasami powodem jest niewłaściwy tryb życia, a dokładnie niewłaściwa dieta oraz nadmierny stres. Nadmierna produkcja sebum skleja pojawiające się na skórze twarzy zanieczyszczenia, co prowadzi do występowania zmian, takich jak pryszcze i zaskórniki. Jak zatem sobie z tym poradzić?

Jednym z podstawowych zabiegów jest dokładnie oczyszczanie twarzy. Powinno mieć ono miejsce co najmniej dwa razy dziennie. Poza demakijażem konieczne jest umycie twarzy żelami, piankami lub mydłami przeznaczonymi dla osób o skórze trądzikowej. Kolejnym krokiem jest właściwe złuszczanie martwego naskórka. W tym celu sprawdzą się peelingi enzymatyczne – nałożone na twarz na kilka minut, wnikają do jej wnętrza, by usunąć zrogowacenia. Warto pamiętać także o odpowiednim nawilżeniu, które jest niezbędne do utrzymania naszej cery w dobrej kondycji. Należy jednak stosować kremy dostosowane do potrzeb skóry trądzikowej, doskonale sprawdzi się m.in. https://dermakrem.pl/skora-mieszana-tlusta-i-tradzikowa/30-aknicare-cream-lipifree-technlogy.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 3 =