Jakie grzejniki można kupić?
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie grzejniki można kupić?

Kaloryfery płytowe, członowe i inne

Jeszcze kilkanaście lat temu, w większości domów znajdowały się kaloryfery żeliwne. Ich charakterystyczną cechą był ogromny ciężar, a także długi czas nagrzewania i stygnięcia. Obecnie w większości domów stosuje się kaloryfery płytowe oraz członowe. Dodatkowo w takich miejscach jak łazienki wykorzystuje się pionowe urządzenia drabinkowe, które są wydajne i funkcjonalne.

Dużą popularnością cieszą się elektryczne grzejniki łazienkowe, które pozwalają uzyskać ciepło nawet w przypadku, gdy centralne ogrzewanie nie jest uruchomione. Jeśli chodzi o kaloryfery panelowe, wykonane są z płaskiej lub perforowanej stalowej blachy. Ich charakterystyczną cechą jest nowoczesny wygląd oraz szybki czas nagrzewania.

W wielu domach zastosowanie znajdują również urządzenia członowe. Ich nazwa pochodzi od sposobu budowy, składającej się z kilku jednakowych elementów wypełnionych kanałami powietrznymi. Na rynku dostępne są też grzejniki w różnych kształtach. Z kilkoma modelami można zapoznać się na http://snakedesign.pl/nasza-oferta/tube/.

Grzejniki konwektorowe i na podczerwień

Szukając urządzeń grzewczych, warto również zwrócić uwagę na sposób ich działania. Kaloryfery konwektorowe, jak sama nazwa wskazuje, opierają się na konwekcyjnym ruchu powietrza wywołanym różnicą temperatur. Chłodne powietrze, po ogrzaniu zaczyna się unosić, wymuszając w ten sposób ruch powietrza w pomieszczeniu. Wadą grzejników konwektorowych jest to, że powodują wzbijanie się cząsteczek kurzu, dlatego nie są polecane alergikom.

Nowoczesną alternatywą są panele grzewcze na podczerwień, które nie nagrzewają powietrza, a jedynie przedmioty znajdujące się w zasięgu ich działania. Zdaniem wielu specjalistów jest to najzdrowszy i najbardziej wydajny sposób grzania. Te cechy sprawiają, że grzejniki na podczerwień stopniowo zyskują na popularności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oświetlenie, czyli jak zrobić odpowiednią atmosferę w sypialni?
Oświetlenie, czyli jak zrobić odpowiednią atmosferę w sypialni?
Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu lub mieszkaniu. Jej funkcje są wszystkim doskonale znane, a mimo to […]
Modne ubrania dla pań o figurze klepsydry i gruszki
Modne ubrania dla pań o figurze klepsydry i gruszki
Idealny ubiór dodaje pewności siebie oraz sprawia, że czujemy się modnie i atrakcyjnie. Dopasowane stylizacje potrafią zdziałać cuda. Przywrócą odpowiednie […]
Jaką kuwetę dla kota wybrać?
Jaką kuwetę dla kota wybrać?
Jeżeli przygotowujesz się do pojawienia w domu kota, z pewnością wiesz, jak ważne jest przygotowanie niezbędnych produktów i artykułów. Sprawią […]
Ostatnie wpisy