Kiedy wykonać piaskowanie zębów?

Jedną z najbardziej popularnych obecnie technik dentystycznych jest tzw. piaskowanie zębów. Polega ono na usunięciu osadów oraz przebarwień w celu uzyskania optymalnego efektu estetycznego i ochrony uzębienia przed różnymi chorobami, takimi jak choćby próchnica czy parodontoza. Co istotne, procedura ta jest nieskomplikowana, niemal całkowicie bezbolesna i krótkotrwała (maksymalnie do pół godziny). W pełni bezpieczny zabieg piaskowania oferuje m.in. specjalistyczne centrum stomatologiczne https://www.medessence.pl/.

Gwarancja idealnie białego uśmiechu 

Piaskowanie wykonuje się zazwyczaj za pomocą specjalnej piaskarki działającej pod wysokim ciśnieniem. Wytwarza ona aerozol zawierający piasek dentystyczny, który dociera do wszelkich zakamarków zębowych, usuwając nieestetyczny osad oraz przebarwienia powierzchniowe. W trakcie zabiegu używane są też dwa inne elementy – ssak służący do eliminowania resztek piasku, a także okulary ochronne zabezpieczające oczy pacjenta przed groźnymi drobinkami. Etapem zwieńczającym całą procedurę jest finalne wypolerowanie zębów dedykowaną pastą albo gumką oraz nałożenie na nie preparatu bogatego we fluor.

Z piaskowania powinny skorzystać przede wszystkim osoby regularnie palące papierosy, pijące duże ilości kawy, herbaty oraz czerwonego wina, noszące na co dzień aparat ortodontyczny i zmagające się z podatnością zębów na przebarwienia. Oczywiście zabiegowi mogą również bez problemu poddać się osoby pragnące po prostu poprawić wygląd swojego uzębienia poprzez jego dokładne oczyszczenie, a tym samym rozjaśnienie i wygładzenie. Dodajmy, że główne przeciwwskazania to zapalenie dziąseł i jamy ustnej oraz zaawansowane schorzenia płucne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × trzy =